| vasiliustefan98 a întrebat:

eu sunt mai timid de felul meu si mereu la tabla la matematica ma emotionez tare si aproape uit tot, azi m-am incurcat la 6xcow ce sa fac ca sa nu ma mai emotionez tare dau funda la cel mai bun raspuns promitt

7 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca la fiecare i se intampla sa greseasca si ca toti suntem oameni, trebuie sa mergi pe premisa ca vei scapa de timiditate.Asa eram si eu, dar viata te va face sa scapi.Si un lucru este important gandeste-te la persoanele care te incurajeaza si gandeste-te la ceea ce sti si ca trebuie sa iti mentii ideea pana la capat.

| Krueger a răspuns:

Baga o cinzeaca happy

| Andreea151996 a răspuns:

Buna, sa stii ca si eu pateam asa pur si simplu numai stiam nimic, incearca sa fii mai increzatoare sa ai mai mult curaj in tine si ceea ce poti tu daca o sa fii sigura ca ceea ce faci este bine vei vedea ca vei scapa de timiditate incetul cu incetulbatting eyelashes

| CassieBee a răspuns:

Exista ceaiuri pentru atacuri de panica, pentru emotii acute. Du-te la un magazin naturist si cere un ceai calmant. Il bei inainte sa pleci la scoala.

| ralucanikoletafrumusica2000 a răspuns:

Uite eu iti zic sa nu te gandesti negativ sau sa te sperii de doamna ta ca tipa la tine nu iti poate face ceva gandeste pozitiv si fii atent doar la exercitiu sper sa nu te mai emotionezi big grin

| nan a răspuns:

Ba frate toti suntem oameni si nimeni nu e perfect. gasesteti o ocupatia de asta mai masculina:sala, fotbal ceva care sa te faca sa fi ma bnu la cv. Si trebuie sa fi mai indiferent cu ceilanti si parerile lor da sa nu ii lasi sa te calce pe picior