| geox_7526 a întrebat:

Cum se face ca unele teorii sau alceva la matematica prind si altele nu le prind? de ce ma emotionez cand cineva ma intreaba tabla inmultiri? si o stiu, funda promit

Răspuns Câştigător
| Violent a răspuns:

Sar putea sa fie din cauza ca nu ai fost atent de la inceput sau poate profa nu a lamurit bine. Iar in legatura cu tabla inmultirii te emotionezi prea tare incearca sa te relaxezi si sa te inveti sa improvizezi, ajuta mult. Sper ca ti-am fost de aajutor. Funda?

2 răspunsuri:
| MosonitorA a răspuns:

Si mie mi se intampla, la inceput nu le prinzi, cu timpul o sa le prinzi, cel putin asa mi se intampla mie, dar la tabla inmultirii e simplu, ai emotii sa nu spui ceva gresitsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Daca nu intelegi ceva de la bun inceput, trebuie sa insisti si in cele din urma tot o sa intelegi despre ce-i vorba. Matematica si fizica, sint logice. Dupa ce te prinzi de o chestie, o sa ti se para simplu si (in special la fizica), te minunezi ca nu te-ai gindit de la inceput la ea.