| Valenziana a întrebat:

Imi puteti spune va rog cam cum este la bio-chimie? Ma refer, sunt grele chimia, fizica si matematica? Si in afara de medic, ce as mai putea deveni din acest profil?

2 răspunsuri:
| Theodora292001 a răspuns:

Salut. Nu sunt la facultate sau ceva dar m.am informat amanuntit pentru. ca imi place f. Mult biologia si chimia si iti pot raspunde caci, clar, accentul se pune pe biologie si chimie. Adica lumea biologiei se combina cu chimia, compozitii chimice ale fiintelor, substante chimice din care sunt formate substantele din corp ca de exemplu compozitia chimica a sangelui, a clorofilei si restul. Inafara de medic poti deveni cercetator, dar in Romania nu ai nicio sansa ( sunt prosti platiti) dar daca te duci in alta tara, ei bine vei avea o surpriza pentru. Ca acolo sunt mult mai bine platiti. Deci revenim : cercetator, ....si nu mai imi vin in minte dar orice legat de vastul domeniu al biologiei combinata cu chimia. Pe matrmatica si fizica nu se pune un accent extraordinar. Sper ca te.am ajutat.

| Valenziana explică (pentru Theodora292001):

Merci :* Si nu era vorba chiar de facultate, liceu laughing