| anonim_4396 a întrebat:

in clasa a9a se da test initial la istorie? Si daca DA se trece nota in catalog? (mie una mi s-ar parea mai acceptabil ca la mate sau romana sa se treaca in catalog dar nu vad rostul la istorie odata ce o luam de capat ) happy

Răspuns Câştigător
| maria33 a răspuns:

Da, se da test initial insa nu are voie sa il treaca in catalog. Unii profesorii il trec daca vad ca ai luat o nota buna adica 9 sau 10 dar de fapt si de drept nu se trece pentru ca scopul este ca profesorii sa vada ce cunostinte ai din clasele 5-8 sa stie de la ce nivel sa te ia.

4 răspunsuri:
| mihaela0205 a răspuns:

Depinde de profesor happy
Daca vrea, trece nota, daca nu, nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se dau teste iniţiale!

Trecerea lor în catalog este "opţională" şi este lăsată la latitudinea profesorului.
Deci, DEPINDE cu cine vei face...

Toate cele bune.

| Andreea_Irina_1993 a răspuns:

Eu stiu ca testele initiale nu se trec in catalog la liceu doar daca vrea profesorul neaparat adica depinde de profesor cat de dur este iar test initial nu stiu sigur daca se da si la istorie deoarece depinde de profilul ales de tine

| geani444 a răspuns:

Se trece la mine sa trecut