| Anaoi28 a întrebat:

Buna TPU!
In toamna trec in clasa a 12, filologie, insa la materia la alegere nu ma atrage nimic. Absolut nimic, nici geografia, sociologia, psihologia, sau altele.
Cei care ati dat bacul la sociologie: cum vi se pare materia? Profa de la clasa mea spune ca se ia 10 fara prea mult efort. Eu nu am nevoie de 10, vreau un 9, daca o sa pot si mai mult, o sa fie si mai bine. Eu m-am uitat peste subiecte, am facut grilele in principiu la teste si nu am gresit nimic, erau doar cativa termeni pe care i-am luat prin eliminare daca nu îi stiam. La celelalte subiecte nu mi se pare greu, dar sunt printre ele lectii pe care nu le-am facut la scoala. Care este parerea voastra? Daca ati dat la sociologie, ce note ati luat? Este usoara aceasta materie? Ma intereseaza unele aspecte, intrucat, pentru bac, voi invata singura.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Jackpot2 a răspuns:

Geografia e cea mai ușoară

| Anaoi28 explică (pentru Jackpot2):

Da, am auzit si de la altii acest lucru. Problema e ca eu nici nu am terminat eseurile la romana, si, ca sa fiu sincera, nici o materie la alegere nu imi place. Vreau da fie ceva de retinut usor, care sa nu ma solicite prea mult. Mie toate mi se par grele.