| LorenaElena186 a întrebat:

:* La facultatea de economie se invata doar teorie sau se si fac exercitii de matematica? pentru. ca economia e legat de matematica. Va rog ajutati-ma! Sunt foarte curioasa si nu am mai gasit nicaieri raspuns la intrebarea mea. Funditaa! :*

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La facultate nu se fac exercitii precum la gimnaziu sau liceu! La ASE, se aplica matematica invatata in liceul de profil real--- aplicatiile matematice sunt in concordanta cu respectiva specializare universitara.

| LorenaElena186 explică (pentru alessia5158):

Deci doar teorie?

| alessia5158 a răspuns (pentru LorenaElena186):

Matematica aplicata + teorie.

| LorenaElena186 explică (pentru alessia5158):

Multumesc!

| alessia5158 a răspuns (pentru LorenaElena186):

Cu placere si numai bine!