| DragosTrue a întrebat:

lucrez la un proiect despre bucuresti si as vrea sa stiu ce inseamna pentru voi bucurestiul? ( funda)

Răspuns Câştigător
| metalheart a răspuns:

Salut DragosTrue!
nu sunt din bucuresti dar am fost o data acolo. nu am prea ramas placut surprinsa de aspectul orasului( mirosuri de cazi pe jos, gunoaie peste tot, zgomot si aer f poluat ) dar este un oras frumos in rest cu multe posibilitati si teoretic ar trebui sa fie cel mai important oras(doar e capitala tarii)
pentru mine Bucurestiul ar trebui sa arate ca orasul perfect/aproape.cu ordine si disciplina p strazi, curatenia sa fie curatenie, sa nu mai fie caini fara stapan si nici cladiri care sa stea intr-un deget daca ma intelegi. iar cladirile istorice, sincer, daca as fi cineva cu multi bani, le-as repara si le-as face moteluri, restaurante, lasandu-le aspctul lor vechi. daca nu esti ca mine si privesti lucrurile pe dinafara e ok ca vezi doar partile bune dar eu privesc cu ochii mintii si sincer nu vad lucruri frumoase. daca ar fi sa aleg o alta capitala (ca aspect ma refer) as alege alt oras.pentru tine ce inseamna Bucurestiul?

5 răspunsuri:
| AndreiP98 a răspuns:

Orasul Bucuresti e capitala si un oras foarte important pentru mine pentru ca 1. E orasul meu natal 2.Sunt multe monumente. Dar iti spun eu ca e oras romanesc, deci n-ai ce sa zici de el.

| biuuu a răspuns:

Pentru mine bucurestiul inseamna capitala romaniei si ca acolo sunt in ghilimele vedetele
nu locuiesc in buc.
nu stiu prea multe
byee

| braileanu a răspuns:

Pentru mine inseamna un oras mare, capitala Romaniei si Micul Paris big grin Funda? :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti=mizerie,ţigani,prostie

| criss_2781 a răspuns:

Pai am 13 ani si nu am umblat prin tot bucurestiul, dar este frumos aici desi uneori de saturi d blocurile inalte si inghesuite si de marrile centre comerciale