| alexhandsport a întrebat:

Ma numesc Alex, clasa a 10a, stiinte ale naturii intensiv engleza de anul acesta. Eu sunt un elev de nota 8 la engleza, din cauza ca in generala nu am facut engleza cum trebuia si acum mi-am dat seama ca e vitala si as vrea sa ma apuc serios de engleza. Oare am sanse daca la scoala fac 4 ore de engleza pe sapt si mai invat si eu ceva pe acasa ca pe clasa a 12a sa am sanse sa imi dau CAE sau IELTS sau TOELF pentru ca vreau sa merg in strainatete la medicina? Sfaturi Am nevoie de ajutor. Dau funda!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai chemare catre limbile straine, da, poti. In caz contrar, nu!

| alexhandsport explică (pentru neutrino):

Pai eu sunt la profil real, ma descurc la materiile reale, dar nu le neglijez pe cele umane.

| mikutza20 a răspuns:

Da! Ai sanse cu 4 ore pe saptamana si sa mai inveti si acasa cate ceva nou.Eu iti recomand sa faci ore suplimentare cu profesorul/profesoara.Asa poate vei avea mai multe sanse. Sper ca te-am ajutat.
Funda? big grin