| Alexandrastefaniaualy a întrebat:

Buna TPU.
Maine incepe noul an scolar, insa eu nu mai sunt inscrisa la scoala, deoarece am plecat in afara anul trecut. M-am intors anul acesta in vacanta, insa planurile s-au schimbat si voi ramane acasa. Credeti ca as mai putea face ceva sa ma inscriu la scoala odata ce a inceput anul?
Eu ar fi trebuit sa fiu acum clasa a11a, am 17 ani.
Insa am plecat cand trebuia sa fiu a 10-a, am ramas cu 9 clase, deci o sa raman cu un an in urma.
Important e, credeti ca resusesc sa ma inscriu daca ma duc maine sau in alta zi in aceasta saptamana ca ma gandesc ca nu or putea doamnele de la secretariat maine.
V-as multumi enorm daca m-ati ajuta ca nu stiu pe cine sa intreb, as vrea sa stiu dianinte la ce sa ma astept, imi e teama sa ma duc direct acolo si sa plec dezamagita. Multumesc anticipat, orice raspuns e binevenit.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să fii dezamăgită. Mergi acolo, explici situația, faci cerere și se va rezolva.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba la secretariatul scolii, nu e logic?

| Raducons a răspuns:

In mod normal ar trebui sa te inscrie, dar depinde de secretara, daca e cumsecade face. Oricum fiecare liceu are interesul sa atraga cat mai multi elevi.Incearca sa nu pierzi anul, pregateste actele si mergi cu ele.Sa megi cu un parinte e obligatoriu

| Bizon95 a răspuns (pentru Raducons):

"depinde de secretara"
deci, citind printre randuri:
"sa nu uiti PLICUL si ciocolata cand te duci sa vorbesti cu secretara"
e un sfat bun big grin