| AdrianaB1 a întrebat:

BUNA TPU, merg la olimpiada la franceză și trebuie să învăți, menționând faptul că sunt clasa IX-a, ce ar trebui să învăț, nici nu știu de ce să mă apuc mai întâi, cei cu experiență cum ați fpcut față?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce nu-ti intrebi profa? ea trebuie sa stie, noi de unde sa stim ce se cere la olimpiada la franceza laughing))

| FPKRamon a răspuns:

Nu ti-a zis profesorul ce trebuie sa faci? sa inveti?
de obicei cand te pun sa te duci la olimpiada iti zic, ne vedem sambata la scoala si iti dau ce ai de invatat.
sau asa ceva...
la noi asa se proceda.
profa noastra trimitea pe Facebook la cei care se duceau la olimpiada.

e o anumita tematica acolo, si asta profesorul/profesoara ar trebui sa te ajute.

| Copîndean_Mihai_1998 a răspuns:

Pai la mine a fost altfel. mi-a dat de invatat de la scoala mau pregatit mi-au aratat ce trebuie sa invat mai intai, facand recapitulari. etc. Sugestia mea este sa o intrebi pe profesoara/profesor ce ai de invatat si cu ce sa incepi caci Franceza nu este o limba usoara! happy Funda?