| Resiga a întrebat:

nu stiu la daca sa dau la liceu "filologie" sau "socio umana". sincer nici nu stiu ce vreau sa devinthinking cine imi spune avantajele si dezavantajele dau fundalove struck si daca stiti cumva cate ore de mate, romana, engleza, fizica facem

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

La filo, se pune foarte mult accent pe romana si limbi straine.Vei face extrem de putine ore de mate, chimie, fizica, bio, doar pana in clasa a 11-a.La stiinte-sociale se invata mega de multa istorie,logica,psihologie, filozofie etc.Dar, spre deosebire de filo, aici faci mate si alte stiinte exacte toti anii de liceu, chiar si intr-a 12, dar oricum, nu se compare cu cea de la profilele stiintele naturii sau mate-info.
Eu te sfatuiesc, daca cumva esti nehotarata, sa dai la stiinte-sociale sau stiintele naturii, in caz ca te razgandesti>Bafta cu alegerea liceului si sper sa intrii acolo unde doresti.