| Radu26793 a întrebat:

Recent am terminat liceul la mate info cu media la bac 9, 40 si am o intrebare. Ce sa aleg intre Academia Tehnica Militara unde am depus recent dosarul si aștept rezultatul si Academia de Poliție cu Facultatea de Pompieri la care se da admitere in septembrie? As fi nespus de fericit pentru un răspuns care m-ar ajuta foarte mult! Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pot spune ce sa alegi tu, daca ar trebui sa aleg eu ar fi Academia Tehnica Militara. Este mai liniste ca la pompieri.

| Radu26793 explică (pentru Ioandelasal):

Da, o sa ma mai gândesc. Mulțumesc mult pentru părere!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De unde păcatele noaste să știm ce vrei, ce poți, ce știi, ce aspirații ai? orice răspuns ar fi și este la PLEZNEALĂ!

baftă!

| Radu26793 explică (pentru sierra1):

Practic amândouă se axează pe partea aceasta tehnica cu mate și fizica, numai ca intrebam daca stie cineva avantajele si dezavantajele acestor doua domenii dupa terminarea anilor de studii. Ca sa pun totul in balanță. Mulțumesc oricum!