| Fancyuiop a întrebat:

Nușh cum dar cred că încep să devin stângaci. Majoritatea lucrurilor le fac cu stânga,cu dreapta țin doar unele lucruri mai grele,cu dreapta mănânc,scriu, deschid ușa și cam atât. E cv normal? O să devin stângaci de tot? Funda. ( ps:nu vă obosiți cu răspunsuri de prost gust)

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu am fost la fel si am fost sfatuiesc sa fac exercitii multe de dexteritate, cu ambele maini, cat mai complicate.
M-a ajutat foarte mult, acum pot face aproape orice, cu oricare din maini.

| Holiday a răspuns:

Nu vei deveni stangaci, dar poti deveni ambidextru, ceea ce e foarte bine.

| xerxes1 a răspuns:

"cu dreapta țin doar unele lucruri mai grele, cu dreapta mănânc, scriu, deschid ușa și cam atât"

Pana la urma ce faci cu stanga?

| Uxellodunon a răspuns:

Cum a spus Holiday, esti ambidextru

| selcouth a răspuns:

Cred ca este normal. Nu cred ca vei deveni stangaci. Si pana la urma daca te simti mai bine ca stangaci e ok. Dar din cate ai spus aici faci foarte multe cu dreapta si nu cred ca e un motiv îngrijorator. Oricum multi oameni se ajuta aproape in egala masura de ambele maini. Deci nu ai de ce sa te sperii.