| IonutILIE34 a întrebat:

Bună TPU! Sunt în clasa a 11-a la matematică-informatică și, evident, anul viitor voi susține examenul de bacalaureat. Eu îmi doresc extrem de mult să îmi continui studiile la o facultate de informatică/computer science în străinătate. Având în vedere că în liceul meu, profesorii de informatică nu sunt extrem de pregătiți(asta fiind un dezavantaj enorm), iar eu nu imi permit meditații cu un profesor specializat și învățând singur nu m-aș simti la fel de pregătit, aș putea da BAC-ul la biologie și să îmi continui studiile la facultate de informatică? Adică dacă merg la o facultate de informatică, musai trebuie să dau BAC-ul la informatică? Dacă susțin examenul de bacalaureat la biologie am certitudinea că voi lua o notă mult mai mare.Mulțumesc!

1 răspuns:
| tiranul a răspuns:

Eu am fost la mate-info si am vrut ceva pe biologie, acum sunt in Olanda. Ei nu mi-au cerut in special bacul la biologie asa ca am dat la fizica. Eu spun sa te uiti pe site-ul facultatii pe care o ai la preferinte pentru conditiile de admitere, eu asa am facut. Plus le poti da mail si sa intrebi, si asta am facut. La mine a fost important sa dau mate si sa am nota mare la acea proba.