| Panteraa a întrebat:

Sunt nedumerita. Nu stiu ce facultate sa aleg. Mi-am dorit enorm de mult sa fac dreptul, dar am fost descurajata din toate partile. Ce facultati bune care te ajuta pe viitor stiti? Stiu ca toate te ajuta, dar nu vreau sa aleg ceva cu care sa nu fac nimic. Poate gasesc ceva care sa ma atraga din ce recomandati voi.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cel mai bine faci ce-ti place tie, ce te pricepi, ce-ti doresti sa devii. Sfaturile celor din jur ar trebui sa te influenteze in proportie de maxim 1%. Decizia trebuie sa fie a ta.

| RazvanXD21 a răspuns:

Urmează-ți visul! Nu te lasă descurajata de cei din jur...e viața ta faci ce vrei cu ea... daca tu vrei sa fii avoca fii avocat...