| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Tocmai am terminat clasa a VIII- a si am fost admisa la liceul de arta ( arte plastice ). Cred ca mi s-ar fi potrivit mai bine sa merg la arhitectura, dar era concurenta mare si mi-a fost frica cu nu am sa intru. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca am sa i-au probele ( care au fost aceseasi si la arte plastice si la arhitectura ) cu 10, si pe deasupra am si intrat prima cu 9.77.
Asi vrea sa stiu daca ma mai pot transfera la arhitectura, si cam ce diferente ar trebui sa dau.
PS: Scuzati-ma, nu vreau sa ma laud. Am spus asta doar ca sa nu credeti ca sunt o persoana nemultumita, nehotarata, sau ma rog, ceva de genul!
Multumesc si ma scuzati...

3 răspunsuri:
| NICKSOOO a răspuns:

Acum nu mai poti; decat la sfarsitul clasei a -10-a. Trebuie sa te interesezi la cei dai diferente; nu vreau sa iti spun ceva, fara sa stiu...

| NICKSOOO a răspuns:

Dar nu te inscrii la ce stii ca intri; pe fisa de inscriere aveai mai multe optiuni si tu intrai in oridinea in acre le scriai. De exemplu scriai prima optiune Arhitectura la liceul respectiv si a doua optiune Arte Plastice, daca nu intrai la prima, intrai la a doua si tot asa. Insa, acum e prea tarziu sa mai faci asta... Trebuiau sa va spuna la scoala cum se procedeaza

| AoiSora a răspuns (pentru NICKSOOO):

Nu am putut pune optiuni. Am primit fisa si mi-a folosit la inscriere, dar cei care merg la liceele vocationale nu completeaza, deoarece liceele vocationale nu au coduri. Trebuie sa dai probe, iar daca le iei, mai depinde doar de media din clasele V-VIII si de Examenele Nationale. Iar cei care nu intra, ridica de la liceu ceva fisa, apoi isi pun optiunile.
Oricum, multumesc de raspuns.