| traxter a întrebat:

trec in clasa a6-a si la sfarsitul clasei a5-a m-a mutat intra 2 baieti (Si eu sunt baiat).In fine, acei 2 nu vorbesc nimica, au glume proaste(din aia gen, ce a zis gaina cand s-a ouat, am facut un ou) si chiar si asta a zis-o.Asa,in spatele meu, cei mai buni prieteni, ma intrebam daca la inceputul anului ne lasa sa ne mutam cum vrem si dupa daca mai vb sau ceva ne schimba, sau ne pune cum eram in clasa a5-a?

Inca ceva, eu ma inteleg bine mai cu toti din clasa, dar cu cei 2, chiar nu poti sa spui o gluma.

Pe voi v-a lasat?

Mentionez ca la inceput in clasa a5-a ne-a lasat cum vrem, prin a2-a saptamana i-a mutat pe aia care vb (nu pe mine), dupa am vb si eu si m-a mutat. Daca ne mutam noi cum vrem in timpul scolii nu ne lasa.Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Mi se pare normal ca la inceputul anului scolar fiecare sa se mute cu cine doreste, dar trebuie tinut oarecum cont de anumite aspecte(adica nu se pot muta cei inalti in fata, iar cei scunzi in spate; persoanele cu probleme de vedere trebuie sa stea in fata). Dupa, daca se constata de catre diriginte/a ca nu sunt corect asezati elevii, ca unii vorbesc intre ei in ore, atunci ar trebui sa-i mute cum doreste.
Eu tin minte ca asa faceam in generala..Stateam in banca a doua de la fereastra cu cea mai buna prietena a mea.

Multa bafta!

| SuperMagicSmile a răspuns:

Pai,daca nu va face un plan al clasei(intr-un timp, noua ne facuse dirigintele un plan cu cine ar trebui sa stea cu cine si il pusese in catalog) poti sa stai cu cine vrei, dar cand ai ora cu profesorul sau profesoara respectiva, te muti cu cei 2.Asta merge doar daca nu au de gand tantalaul si dolomacul sa te dea in gat... Poti totusi sa te muti cu prietenii tai si sa stati in fata.La mine in clasa, profesorii de obicei se plimba prin clasa, iar cand stau la catedra stau cu ochii numai pe cei din spate ca sa ii prinda vorbind.La noi, cei care vorbesc cel mai mult sunt "ingerasii" clasei care stau in primele bancilaughing
Oricum, pana la urma se va plictisi sa va tot mutelaughing)

| Winniee a răspuns:

Mutati-va cum vreti si cum va convine, insa fiti cuminti si atenti la ore, nu vorbiti. Duceti profesorii cu zaharelul si poate merge.

| Gamerita a răspuns:

Si eu am fost a 5a-6a si stiu cum e. Pai la inceput vei sta cu cine vrei tu..cred ca o saptamana sau cateva zile.dar dupa va muta diriga/dirigintele voastra/vostru cum crede ea ca e mai bine happy. Si nu nu va puneti cum erati in a 5a. Fiecare sta unde vrea si cu cine vrea cateva zile..la inceput.dar dupa 100% sigur va muta happy Si da pe noi ne.a lasat dar la inceput..doar o saptamana. dupa ne.a mutat. A si iti dau un sfat... ignorai pe cei 2 oh go on. Bft:*

| MegaProXtreMm a răspuns:

Buna! ..Mai depinde si de diriginta/dirigintele pe care il aibig grin..Ca de exemplu eu cand am trecut pe a6a m-a asezat exact ca in clasa a5a iar la clasa alaturata(a6B) i-a lasat sa stea in banca cum au vrut ei:*.Ti-am mai zis depinde de diriginte/diriginta ta. Sper ca te-am ajutat! Funda?puppy dog eyes

| sheto a răspuns:

Pai vorbeste cu diriginta/dirigintele..sa nu mentionezi ca vrei sa te muti cu prietenul tau sau ceva de genu ca spune ca te duci sa vorbesti. daca esti intr-o banca din spate spune-i ca nu vezi. Sfatul meu, nu stiu ce sa zic altcevahappyBafta!

| rebecutza99 a răspuns:

Pai, eu trec in a saptea... Pe mine ma lasa sa ma mut cu cine vreau, deoarece sunt cea mai buna din clasa happy Oricum, daca te faci bine-observat in ochii profesorilor, sigur dirigintele/diriginta te va lasahappy Bafta!

| andreiutza1999 a răspuns:

Da pe noi ne-a lasat si in a cincea si in a sasea
anul asta nu stiu daca ne mai lasa