| TheCubeBoy a întrebat:

Voi da cat de curand proba de perceptie vizuala la un liceu de arta si as vrea sa stiu daca desenul trebuie sa fie in spatiu sau in plan?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Daca zici ca iti trebuie corp de rotatie, atunci inseamna ca e perceptie vizuala in spatiu.

m-am gandit ca poti face ceva cilindric. cred ca e cel mai bun corp de rotatie pentru perceptie vizuala

de exemplu.
poti face un interior/exterior de camera cilindric. in functie de cum percepi poate fi interior sau exterior(ca tot e apropiat de arhitectura)

altceva ar mai fi desenul facut din perspectiva. care daca iti schimbi pozitia in alt unghi, inaginea se distorsioneaza. gen
http://www.whudat.de/images/moleskine_art_lex_wilson_03.jpg

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Poate fi amandoua. daca nu se specifica.

Răspuns utilizator avertizat
| Danzell a răspuns (pentru TheCubeBoy):

Daca zici ca iti trebuie corp de rotatie, atunci inseamna ca e perceptie vizuala in spatiu.

m-am gandit ca poti face ceva cilindric. cred ca e cel mai bun corp de rotatie pentru perceptie vizuala

de exemplu.
poti face un interior/exterior de camera cilindric. in functie de cum percepi poate fi interior sau exterior(ca tot e apropiat de arhitectura)

altceva ar mai fi desenul facut din perspectiva. care daca iti schimbi pozitia in alt unghi, inaginea se distorsioneaza. gen
http://www.whudat.de/images/moleskine_art_lex_wilson_03.jpg