| Anndrey1234 a întrebat:

Vreau sa ma pregatesc pentru examenul de la romana din clasa a 8-a si am cautat peste tot informatii despre baltagul si nu gasesc. Ceea ce am eu nevoie sunt:editura, numarul de pagini, volume(cate au fost), data si locul aparitiei etc.
Unele din cele care le-am scris mai sus le stiu dar sunt bine venite toate raspunsurile.Multumesc mult, Funa+Vot!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| LG_3455 a răspuns:

La examen nu iti cere romanul, cel putin noua nu ne-a cerut, iar baltagul il vei studia mai bine in a8a.Noua ne-a dat un basm, dar nu unul studiat, sansele sa ai baltagul la examen sunt f mici

| Lala20 a răspuns:

1. Examenul a trecut deja.
2. Baltagul nu este in programa, si in niciun caz nu iti cere editura sau ce porcarii zici tu.

| Emill a răspuns:

E a 7-a si trece in a 8-a (de unde sa stie ca noi astia de a 8-a am dat un examen deja?). Asta da elev silitor (nu ca mine)...

| Geotr a răspuns:

Ce examen?! a fost luni.si altul nu mai este.decat daca ai fost corijenta si il dai in vara.da nu cred.ca parca si corijentii il dadeau tot luni doar ca erau repartizati mai tarziu.dar iti garantez ca nu mai exista nici un examen la rom.sau poate nu esti in a 8-a si esti a 7-a si te pregatesti pentru la anul...altfel nu imi explic...

| Riluris a răspuns:

Nici nu cred ca ai cautat macar. Aici gasesti toate informatiile. http://www.referatele.com/......le-com.php

| TheJeryk0 a răspuns:

Evaluarea nationala la limba si literatura romana a fost luni.

| Anndrey1234 explică:

Daca chiar va intereseaza...NU sunt corijent! NU invat pentru examen! Vreau sa citesc 12 carti recomandate de profesoara mea de romana sa fiu pregatit pentru examenul de la anul.Eu fac fisele de lectura pentru a imi fi mai usor sa recapitulez ce am citit.