| lovecats123 a întrebat:

Trebuie să încep să mă pregătesc pentru facultatea de medicina. Ce cărți/manuale îmi recomandați? Există materiale pe internet( site-uri) care să mă ajute? Vă mulțumesc

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Materia pentru examen se găsește in 2 cărți, așa cum scrie și pe site-îl lor: manualul de biologie de clasa a 11 a ( ala portocaliu, nu albastru) și manualul de chimie organica C1 de clasa a 11a.

| Ara997 a răspuns:

Salut.
te hotarasti in cecentru univ vrei sa dai, t duci frumusel pe site-ul facultatii de medicina si iei de acolo referinte.
eu iti dau exemplu la cluj
http://www.umfcluj.ro/component/k2/item/2116-culegeriadm
te apuci frumos treci prin materie la nivel de manual, iti faci fishe, inveti organizat pe urma te bagi pe teste, trebuie sa treci cam de 3 ori prin ele
ideea e ca sunt grila, si se da din culegerea respectiva (eu si chim organica ) in cazul tau.
in rest, Doamne Ajuta!

| Ara997 a răspuns (pentru Ara997):

*biologie si chimie organica

| BlankWhite a răspuns:

Manualele de biologie dupa Huţanu, dar cel mai bine e sa te uiti la fiecare facultate in parte(de la Cluj, Iasi, Bucuresti etc.) sa vezi ce programa au de examen, ce iti cer.