| nebunatik94 a întrebat:

Buna tuturor.am si eu o neclaritate:am ramas corigenta la matematica sunt clasa XII si imi e frica ca nu iau corigenta imi e foarte greu sa inteleg matematica.Credeti ca se trece greu corigenta? si ce subiecte se dau si cate parti? adica partea I, II si III? va multumesc

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci mergi pe meditații, în particular. Trebuie să treci corigența.
Succes!
Pa, pa.

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Daca esti a12a..nu mai intri in bac...ar trebui sa te apuci de niste meditatii...stiu ca esti ascultaa adica dai oral si scris si se face media

| nebunatik94 explică (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Vor fi stricti sau reusesc sa trec? unele persoane spun ca se trece usor altele ca se trece greu

| nebunatik94 explică (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Si sa presupunem ca iau in scris nota sub 5 si la oral iau nota mare daca imi iese media trec corigenta? sau e nevoie de nota 5 la oral si scris? dar la oral in ce consta subiectele la mate?

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns (pentru nebunatik94):

Ma...aici nu stiu n.am trecut prin aceasta experienta...tot ce stiu e ca la oral nu e proful tau deci ar ptuea fi usor dar testul acela include multe chestii. daca esti pe profil mate-info ai cam facut "treaba" dar repet INVATA ACUM ca altfel corijenta se da dupa ce se da bacul SI NU INTRI LA BAC

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns (pentru nebunatik94):

Depinde de profesor cateva exercitii de baza sa zic..cu media e ceva gen ai media 4 ai intrat in corijenta daca iei 5 si la oral si la scris nu e destul ca sa treci ca se face TOATA media..trebuie sa iei peste 6...

| nebunatik94 explică (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Sunt pe profil resurse naturale si protectia mediului si daca trec corigenta pot intra in a doua sesiune de bac din vara.momentan am niste probleme financiare si nu pot face meditatii acum asta e problema si sa invat singura la mate va fi greu

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns (pentru nebunatik94):

nu te baza pe sesiunea din vara..matematica nu se invata intr-o zi..depinde si de felul tau daca suferi sau nu suferi matematica sti.
te pot ajuta cu asta: http://www.youtube.com/channel/UCV0NqHo4V2HGmZGwcyGXUGA tipul expliac bine sunt notiuni de 5-12...gasesti si u la ce nu te pricepi :). sper sa te descurci

| nebunatik94 explică (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Multumesc o sa incerc