| iukiiii a întrebat:

Bună tuturor!
Am venit să vă întreb aici dacă la simulare/evaluare națională pot scrie cu litere de tipar deoarece colegele mele îmi spun că mi se poate anula lucrarea sau se poate depuncta, însă doamna mea de meditații mi-a spus că nu contează atâta timp cât scrisul este lizibil, iar doamna de română de la școala mi-a spus că nu am voie și că trebuie să-mi schimb scrisul (am scrisul chiar frumos și se înțelege perfect).

Pe lângă asta, doream să spun că nu am scrisul chiar de tipar, decât câteva litere le scriu cum sunt în telefon ( r; q; b; n; s; ș; ).
Putem spune că scrisul meu este un fel de combinație în care cel de mână domină.

Ce părere aveți? Pot scrie așa, atât timp cât este un scris frumos și lizibil?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da

| User8282828821818198226563 a răspuns:

Nu. Poate fi considerat ca semn pentru corector. La simulare poate mai merge dar la examen mai bine nu te-ai risca, nu știi peste ce nebun dai care să îți anuleze lucrarea. Și corectarea digitalizată nu e sigur cum funcționează

| Anonima28223 a răspuns:

Eu consider ca da