| jonnnyyy a întrebat:

Buna tuturor.Anul asta am Bacalaureatul si vreau sa stiu si eu de unde sa invat mai bine,ce site-uri sau unde pot gasi subiecte pentru a ma pregati? orice despre Bacalaureat as vrea sa fiu informat, voi de unde invatati mai usor toate operele? Astept mesajele voastre.

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cea mai bună variantă!
Caută la librării Memoratoare pentru Română, Matematică, Fizică/Chimie/Biologie/Informatică aici depinde la ce dai tu!
O să găsești de la editura Booklet pentru toate și sunt foarte bune! Adică la Română de exemplu ai sinteze la fiecare opera în parte, foarte ușor de reținut, la Matematică ai formule, exemple tot, și la celelalte la fel! E cel mai ușor mod de învâțat pe lângă exercițiile pe care le faci! Spor.

| ibonlecu a răspuns:

In primul rand te uiti si memorezi toate operele, macar sa le stii.
Dupa citesti minim 2 ori rezumatul fiecarei opere, cred ca de pe internet din moment ce cauti site-uri, desigur rezumatul fiecarei opere il cauti individual pe internet pe clopotel probabil sunt cele mai reusite, nu cred ca vei gasi un site mura-n gura.
La ce profil esti?