| olijertiu a întrebat:

Azi m-am gandit la viitorul meu si la eventualele facultati pe care as putea sa le urmez dupa terminarea liceului si as vrea sa aud si parerile voastre. Chiar daca sunt destul de buna pe partea de real ( mate, info, fizica, chimie ), nu as vrea sa urmez cariera care sa le includa. M-am saturat de suprasolicitarea creierului si as vrea mai multa creativitate. Azi le-am spus parintilor ca vreau sa merg la UNATC si mama a fost ok. Tata, insa, vrea sa fac inainte de o facultate care imi place una care sa imi dea un loc de munca. Il inteleg perfect. Problema e sa nu stau 7 ani ca sa am un loc de munca si pe la 30 de ani si ceva sa ma apuc de ceva ce-mi place. Ce facultate as putea sa urmez inainte de cea la care vreau sa merg de fapt? Mentionez ca mai am timp de gandire, nu sunt in clasa a 12-a. big grin Scuze pentru intrebarea prea lunga si multumesc anticipat! O zi buna!

1 răspuns:
| andrushk50 a răspuns:

Buna! Vreau sa-ti spun ca daca te-ai asturat de prea multa solicitare trebuie sa-ti descoperi alt talent...http://www.kudika.ro/......-faci.html

nu stiu ce sa zic...