| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, credeţi că va fi înfiinţată o armată europeană?
Adică toate armatele ţărilor din Uniunea Europeană vor forma o noua armată numită armata uniunii Europene, având în vedere că Statele din Uniunea Europeană (printre care si Romania) vor deveni Statele Unite ale Europei.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da eu așa cred. Mai pune rusu mâna pe o halcă din Ucraina și să vezi cum se grăbesc să o facă. Și armata și SUE.

| PainTech a răspuns:

Avem NATO care momentan merge destul de bine.

| Mitzupitzu a răspuns:

Infiintarea unei armate europene trebuia facuta acum multi, multi ani. Acum e prea tarziu, UE se va destrama.

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Da se va numii trasniti in NATO si vor avea pistoale de plastic

| mustafateke7 a răspuns (pentru FabricantDeGunoi):

Exact

| sabin89 a răspuns (pentru FabricantDeGunoi):

"Da se va numii trasniti..."
Dacă faci o glumă, fă-o şi tu ca lumea. Pui virgulă după "da", scrii "numi", nu "numii"...Păi, ce facem aici?