| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, mi se intampla sa ma doara gura, pentru ca nu vorbesc in general.
Credeti ca, daca as vorbi mai mult, as scapa si de aceasta durere pe care o simt?
Imi simt gura, mai mereu amortita, iar colegii, profesorii si parintii imi spun ca sunt prea tacut si ca ar trebui sa comunic mai mult.
Dumneavoastra ce credeti? Ar trebuie sa pun in aplicare sfatul parintilor, al prietenilor si al rudelor, anume, acela de a conversa mai mult?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Gura nu o folosești doar ca sa vorbești, ci și ca să maninci. Maninci la fel de puțin pe cit vorbești?

| sabin89 a răspuns:

Acum vorbitul nu prea mai e la modă. Tastatura şi degetele.

| Andromeda20 a răspuns:

Nu eu cred ca ar trebui sa mergi la un medic