| AdeeLinee a întrebat:

Buna tuturor:*
Verisoara mea vrea sa intre la academia navala, insa are o problema:nu stie limba engleza.In schimb stie germana, italiana si spaniola.Mai toata lumea i-a spus ca nu are nici o posibilitate sa intre acolo unde isi doreste.

Stiti cumva daca poate avea o sansa, cunoscand aceste 3 limbi si nu engleza?

Răspuns Câştigător
| bbr91 a răspuns:

La Facultatea de Marina Civila se da admitere doar la matematica doar pentru locurile fara taxa. La Marina Militara se da admitere la matematica si engleza.

http://www.anmb.ro/ro/files/admitere/admitere.html

2 răspunsuri:
| Anna27 a răspuns:

Fara engleza nu, deoarece se da la admitere.

| bbr91 a răspuns:

De intrat intra sigur, admitere se da la matematica, nu la engleza. La marina militara e posibil sa se dea admitere si la engleza. Daca isi doreste sa navige, ar fi bine sa invete engleza.