| AvaMV a întrebat:

Urmeaza sa dau examenul Cambridge, prin primavara anului viitor, vizând nivelul C1 (Advanced). As dori sa aflu o parere despre dificultatea lui si despre cum a fost el, la modul general. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexandramng a răspuns:

Dacă stăpânești toate timpurile și capcanele gramaticale și ai o înțelegere vastă a mesajelor scrise și vorbite, e relativ ușor. E nevoie de multă concentrare la producerea de mesaje scrise și de lejeritate în exprimare la Speaking.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E foarte greu, nu înțeleg cum întrebi asta, n-ai facut variante să-ți faci o părere despre dificultate? că dacă nu te pregătești strict pe modelu lor o să-ți fie foarte greu acolo. La modu general ține stric de organizarea fiecărui centru în parte.

| AvaMV explică (pentru Adry05):

Ma pregatesc de aproape 2 ani, insa as fi fost curioasa de cum a fost perceput de catre alte persoane, daca a fost de un nivel de dificultatea mai ridicat sau mai scazut fata de asteptari.

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Eu am dat YELTS si m-a ajutat mult sa ma duc la universitate in Anglia. Desigur ca si CAE te ajuta foarte mult fiind de dificultate medie din punctul meu de vedere, putin mai greu ca FCE. Bafta multa in continuare!