| Adygg a întrebat:

vreau sa ma transfer neaparat, am dat diferentele la liceu. care ma duc dar liceu. de la care plec nu imi da transferul. CE SA FAC? Cum sa procedez? Secretara de la liceu. la care sunt a spus ca nu o sa-mi dea transferul niciodata,, nimeni nu isi ia painea de la gura ca sa te muti tu" zicea ca sunt zeci de cereri neaprobate. Eu cred ca e ilegal sa nu-mi dea transferul, nu au nici un motiv. Vreau sa aud mai multe pareri, va rog ajutati-ma. FUNDA

8 răspunsuri:
| Alyceee a răspuns:

Du-te la inspectorat. De-acolo sigur nu mai are ce sa-ti faca, doar daca are pile la inspectorat happy.

| RedTiger a răspuns:

E ilegal, ai ajuns la directorul liceului? Daca nici asa nu rezolvi nimic cel mai corect este sa faci o plangere la Ministerul Educatiei.Pe www.edu.ro ai incercat, poate iti dau ei vreo informatie care iti va fi mai de ajutor. Funda?

| Adygg explică (pentru RedTiger):

Am vorbit cu directorul liceului si mi-a spus ca nu poate el sa-mi dea transferul, ma prostit in fata. Luni s-au marti au zis ca o sa faca consiliu de administratie, DAR SUNT SIGUR CA NU IMI VOR DA TRANSFERUL, ei dau transferul doar la aia care sunt repetenti, exmatriculati sau cu pile ori daca te muti din localitate. Ce sa fac? Sunt disperat, trebuie sa ma mut din liceu ala de rahat?

| RedTiger a răspuns (pentru Adygg):

Imi dau sema ce clasa esti? Din Bucuresti? Poate un telefon din partea parintilor ar rezolva ceva...

| Adygg explică (pentru RedTiger):

Ce telefon frate, nu prea am pile si mama a vorbit deja cu directorul care a prostito in fata, nu sunt din Bucuresti sunt a x-a

| RedTiger a răspuns (pentru Adygg):

Nu ma refeream la pile am crezut ca ai tai nu au luat legatura cu directorul si de aceea nu iti aprobau transferul.In mod normal ar trebui sa iti aproabe transferul, ma gandeam ca esti ultimul an si de aceea se incapatanau sa nu ti-l dea, dar nu ar fi fost nici asta un motiv.

| Adygg explică (pentru RedTiger):

Sunt disperat, daca nu imi dau transferul nu stiu ce o sa fac...

| Ioana02red a răspuns (pentru Adygg):

Ai rezolvat pana la urma? daca da cum? nici mie nu imi dau transferul la liceu si nu mi se pare corect ca mai sunt cateva zile de vacanta. In schimb la aia examtriculati sau rai, repetenti etc... le pune dosarul in brate. Am vazut cu ochii mei. Am nevoie de o solutie