| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajutati?
Buna * tie, cel ce citesti acum intrebarea*. Ce pot sa fac daca vreau sa ma transfer de la liceul la care sunt, am obtinut fisa de la liceul unde vreau sa ma mut dar directorul de la liceul de unde vreau sa plec nu imi da acordul? Ce fac? Heeelp, vreau sa ma mut neaparat! Si vreau sa schimb profilul liceului, gen mate-info la filo si as avea de dat diferente. Dar la liceul meu nu ma lasa sa plec decat dupa sem. 1 dar nu stiu daca mai pot da diferentele atunci. Sunt a 12-a. Mi se refuza transferul pe motiv ca e criza, banii sunt dati pe nr de elevi, clasele sunt deja facute, etc... Funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De principiu nu prea ai ce face, transferul trebuie aprobat de consiliile de administratie din cele doua licee.
Ai putea da in judecata liceul dar nu vad o finalitate practica, judecata poate tine pana termini liceul. Numai bine!