| Ioanamaria99 a întrebat:

Buna ziua,am cateva nelamuriri si sper sa ma ajutati.
Situatia sta cam asa,am dat bacalaureatul o singura data,din pacate nu l-am luat,apoi nu l-am mai dat niciodata,as dori anul viitor sa il dau din nou, din cate am inteles se plateste dupa 3 sesiuni dar eu daca am dat 1 singura data tot trebuie sa platesc? Trebuie sa dau si probele orale din nou?
Mentionez ca au trecut 5 ani de atunci.
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai daca ai dat doar odata cum sa platesti? Nu ai dat de trei ori si acum dai a patra oara, doar atunci plateai.

Ai picat in 2018, o sa dai la materiile la care n-ai luat minim 5, asa stiam.
Daca vrei, probabil poti sa ceri sa dai si la celelalte.

| Ioanamaria99 explică (pentru Mosotti):

Multumesc frumos.
Seara buna! ✌️?

| dullcat a răspuns:

Poate mai bine ar fi sa intrebi la secretariatul liceului tau? Mult succes.

| Ioanamaria99 explică (pentru dullcat):

Nu sunt in tara momentan, dar am sa vad poate pot trimite pe cineva sa intrebe.
Multumesc mult.
O seara buna! ☺️☺️

| dullcat a răspuns (pentru Ioanamaria99):

Multumesc, la fel!

| DorinaK a răspuns:

Nu-l mai da ca nu te ajuta capul. Ai minte putina.

| Cherciumihai a răspuns:

Da, înțeleg că dorești să dai din nou bacalaureatul anul viitor. În general, taxele pentru examenul de bacalaureat se plătesc după ce ai susținut de trei ori examenul. Totuși, este posibil să existe diferențe în funcție de legislația specifică a țării tale. Cu privire la probele orale, de obicei, acestea trebuie susținute din nou în cazul în care dorești să repeți examenul. Îți recomand să consulți informațiile oficiale ale Ministerului Educației sau să contactezi instituția responsabilă pentru examenul de bacalaureat pentru a obține informații precise și actualizate în legătură cu taxele și procedurile specifice în cazul tău. Mult succes în pregătirea pentru examenul de bacalaureat!