| Bogdan12357386748gdhsg a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare, am rămas corigent in clasa a8 a și s-au făcut înscrierile la liceul profesional, doar că nu mai sunt locuri. Am auzit că mai poti să te înscrii la liceu și după daca se mai elibereaza locuri la profesionala te poți transfera, este adevărat?
Va rog sa răspundeți cu seriozitate, mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti inscrie la toamna unde mai raman locuri, numai dupa ce-ti iei examenele de corijenta, ca de nu le iei, atunci ramai repetent si mai faci odata clasa a VIII_a.

| trophin a răspuns:

Poti sa faci profesionala, apoi treci la liceu, si nu o sa ai 4 clase de liceu, o sa ai 3 de plus inca vreo doi de liceu, deci 5.
din ce parte a tarii esti? parintii tai nu iti pot da explicatii?