| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. Deci inainte de vacanta de Iarna am cam lipsit de la scoala deoarece am fost bolnav, nici la teze nu am putut veni, din cate am inteles o sa le dau acuma dupa vacanta. Insa nu am dupa ce sa invat si nici timp sa iau aproape toate lectiile si sa le invat nu am, ce se intampla daca iau 3 la teze? Pot remedia cu notele de la tezele de pe semestrul al II-a, sau raman corigent/repetent? Va multumesc. Mentionez ca sunt in clasa a XII-a.

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Salut. În prima săptămână ți se încheie situația altfel rămâi cu situația neîncheiată. Du-te urgent la un coleg, ia-ți lecțiile, mai ai timp să înveți. Dacă iei 3 în toate tezele, rămâi corigent iar în semestrul 2 trebuie să scoti media generală a fiecărei materii peste 6 altfel nu intri în bac sau vei rămâne corgent pe toamnă sau, dacă ești corigent la mai mult de 3 materii, repetent. Deci, apucă-te învățat.