| Cozma21 a întrebat:

As avea si eu o intrebare destinata pentru cei care sunt la liceu si fac limba germana. Sunt in clasa a 10-a la profilul stiinte sociale.Fac franceza din clasa a 5-a si m-am saturat de limba asta.Cred ca m-as descurca mai bine la limba germana de aceea vreau sa ma mut. Intrebarea mea este daca credeti ca fac o alegere buna (repet ca nu am mai facut germana)? Si daca este bine sa ma mut din semestrul 2 sau sa astept pana la anul in clasa a 11-a?

5 răspunsuri:
| sndjulian a răspuns:

Eu m-am mutat la germana in semestrul al doilea din-tra 11-a si nu am avut probleme.

| Cozma21 explică (pentru sndjulian):

Si cum ai procedat si ce fel a reactionat profesorul/profesoara de germana

| Cozma21 explică (pentru sndjulian):

Si au fost grele diferentele?

| sndjulian a răspuns (pentru Cozma21):

La secretariat se rezolva totul. Spui ca vrei sa te muti la germana si cu asta basta. Probabil o sa te intrebe de ce te muti si poti sa le zici ca vrei sa studiezi in Germania si te-ai scos.

| sndjulian a răspuns (pentru Cozma21):

Pentru mine nu a fost greu pentru ca am facut inainte un curs de germana de un an de zile si cam stiam despre ce este vorba. Chestia e ca oricum nu sunt cerinte prea mari in liceu...depinde si de profesor.