| Anonimus57943 a întrebat:

astazi am primit rezultatele de la repartizarea computerizata si astazi am avut un soc deoarece media mea cu tot cu 5-8 a fost de 7, 50 si am pus 26 de optiuni, am urcat putin si am coborat pana la Liceu electric Traian Vuia ca ultima optiune dar astazi cand am verificat ma asteptam sa intru la un liceu apropiat de media mea dar din pacate am intrat la Traian Vuia pe Electric Metrologic, eu stau in Lacul Tei iar liceul este aproape de Parcul National Vacaresti si este departe, mai ales ca media la acel liceu este de 5, 41 cand eu am media 7, 50 ei nu mi se pare corect, toata lumea a spus ca trebuie sa stau macar un semestru acolo dar eu nu vreau, asa ca am sunat un profesor sa intreb daca se poate face ceva iar acesta imi spune ca nu am ce cauta la Traian Vuia cu acea medie si luni sa merg la scoala pentru ca anii precedenti s-a mai intamplat acelasi lucru si a fost gasit un liceu aproape de casa si apropiat de media E.N, credeti ca am o sansa sa intru la un liceu mai bun? Va multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa stau macar un semestru acolo dar eu nu vreau,"

nu e după ce vrea mușchiul fiecăruia. după a 9 a te muți dacă media-ți permite

| Camdhh a răspuns:

Probabil ca ai pus tu greșit opțiunile. Este vina ta. Nu știu dacă se poate ce vrei tu sa faci, stai acolo un an și te transferi unde vrei. O colega de a mea a avut media 7, 5 și nu a fost repartizată, deci se poate și mai rau

| AlexammX a răspuns (pentru Camdhh):

Da, printre care nici eu

| Anonimus57943 explică (pentru Camdhh):

Salut, optiunile nu au fost gresite pentru ca au fist facute impreuna cu mai multe persoane din care o mama a unei eleve care mai are 3 copii prin care au trecut pe aici anii trecuti, si eu am o colega cu media 7, 5 nepartizata.

| saddyes a răspuns:

Hei...Crede-ma, si eu am avut un soc anul asta! Media mea este 8, 66 si am intrat la un liceu la care media din 2019 a fost 7.87. Mediile au crescut foooarte mult. Te poti transfera dupa clasa a 9 a, doar ca o sa ai nevoie sa ai media egala sau mai mare ca ulima media cu, care s-a intrat la acel liceu pe acel profil, va trebui sa dai un test la lb. romana si matematica ( daca vrei la un liceu teoretic) si o suma de bani pentru ca da. Eventual cred ca poti ceda locul si te-ar putea repartiza din cea de a doua repartitie dar nu cred ca ar fi o idee buna..Si eu ma gandesc la un tranafer dupa a 9 a, dar poate imi voi schimba parerea. Liceul nu conteaza asa mult, depinde si ce vrei sa faci pe viitor!

| Anonimus57943 explică (pentru saddyes):

Eu voiam sa merg la mate-info deoarece m-a pasioneaza dar am pus alte profile ca sa nu raman pe dinafara, daca nu puneam Traian Vuia electric pe ultima optiune ramaneam afara si nu mi se pare corect ca ei mai au si clasa mate-info cu media 6, 66, anul asta a fost o mare prostie!

| saddyes a răspuns (pentru Anonimus57943):

Imi pare rau sa aud asta, sper sa se indrepte lucrurile. Ai dreptate.