| Eugenia_Mateinicoleta_1978 a întrebat:

Buna ziua.Baiatul meu este la facultate anul 4, dar are restante si pe anul2 si anul 3 cam 10 la nr, daca pana acum nu a dat aceste restante ce se va intampla? Va mai putea continuua anul 4 sau va trebui sa mai repete anul?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce facultate? De la ce universitate?

| Eugenia_Mateinicoleta_1978 explică (pentru Wr3nch):

La Politehnica in Bucuresti

| Lukasssz a răspuns:

Trebuie sa treaca acele restante pana sa isi faca licenta!

| Furnicuta000 a răspuns:

In vara inainte de licenta va fi o sesiune de restante. Spuneti-i sa se duca in sesiunea de restante si sa se pregateasca foarte bine. Daca ia acele restante va putea da licenta. Daca nu, va mai avea o sansa la toamna, daca nici atunci nu le ia pe toate va trebui sa repete anul 4. Aveti grija ca restantele din anii anteriori se platesc. La mine la facultate o restanta era intre 100 si 700 lei, in functie de cate puncte de credite are.
Trageti de el sa se duca la restante pentru ca fiind anul 4 profesorii sunt mai ingaduitori

| 19flo79 a răspuns:

Diferite facultati, diferite reguli,
La unele nu iti da voie sa treci anul cu mai mult de 2 restante. Altele te lasa pana in penultimul an cu oricate restante dar ca sa intri in ultimul an, sa nu ai mai mult de doua.
Alte facultati nu au nici o treaba, termini facultatea, ai 10 restante dar nu poti da licenta.

Deci, d-voastra trebuie sa intrebati exact acolo la facultate pentru a afla happy