| Alexandrumrl a întrebat:

doresc sa stiu si eu un raspuns clar si concret la urmatoarea intrebare: Daca dau la o facultate la buget si peste un an doresc sa dau admiterea la scoala de agenti de politie care este o facultate tot de buget, as putea?
Din ce am inteles acest lucru nu se poate pentru ca statul iti ofera posibilitatea de a da la o singura facultate de buget si daca doresti sa incepi alta facultate poti sa incepi una doar la taxa!

In concluzie, daca dau la o facultate de inginerie la buget iar dupa primul an doresc sa inghet anul si sa incerc admiterea la politie se poate?

Doresc un raspuns sigur ca sa nu mai stau in dubii.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de agenti de politie nu este facultate, ci o scoala postliceala, asa ca nu va trebui sa platesti primul an bugetat.
Va trebui sa platesti doar daca vrei sa urmezi Facultatea de Politie.

| nico04laura a răspuns:

A doua facultate se face cu taxa