| Evaeva1987 a întrebat:

Buna ziua!
Eu am terminat facultatea si masterul in domeniul economic.
Intentionez sa schimb radical cariera, astfel incat sa devin, profesor suplinitor de limba romana.
Ce demersuri ar trebui urmate?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Art. 90.
În mod exceptional, în lipsa personalului didactic calificat, pot fi încadrati cu contract individual de muncă pe perioadă determinată, conform art. 89 din prezenta Metodologie sau până la venirea unui cadru didactic calificat, suplinitori fără studii corespunzătoare, care au absolvit cel putin liceul, cu diplomă de bacalaureat, si care sunt testati prin interviu si lucrare scrisă în profilul postului solicitat.

1 răspuns: