| MariaIuliana28 a întrebat:

Buna ziua! Sunt clasa a 9 a profesionala pe ospătar și as dori sa știu dacă după ce mă înscriu la clasa a 12 a și dau bacul mă pot înscrie la facultate la fel ca toți ceilalți copii?(daca iau și nota mare bineînțeles)

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Dupa ce ai dimploma de bacalaureat esti la fel ca orice alt elev cu diploma de bac. Poti sa te duci linistita la o universitate indiferent de nota, aia o sa te ajute daca vrei loc bugetat.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă iei bac-ul (nu de la profesională!), da, mergi oriunde