| LightenAND a întrebat:

Buna ziua TpU, am niste intrebari legate de teste/profesori.

1. O profesoara/profesor are voie sa ne dea teste la fiecare ora(efectiv la fiecare ora)
2. Pot face ceva daca un profesor ma pune absent chiar daca am fost la ora si am lectia in caiet + dovezi etc etc?

Deja mi-s-a facut scarba sa ma trezesc dimineata si sa merg deoarece aproape in fiecare zi dau test la chimie + ca profesoara de franceza ma pune absent 24/7

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

1) Are voie să vă verifice în fiecare oră iar voi aveți obligația să învățați că nu mergeți degeaba la școală.
2) Da, te duci și te plângi la director. Dar probabil un motiv a fost pentru care ai fost pus absent, dacă ai deranjat ora în mod repetat păi cam e vina ta.

Nu e nimic dacă ți s-a scârbit. Ori faci reclamații ori te lași de școală, nu a fi nici primul nici ultimul.

| LightenAND explică (pentru T0T):

Timp de 8 ani nu am avut problema asta happy dar deja e prea absurd sa am peste 10-20 absente la o materie cand eu sunt prezent straight face Si nu, nu sunt un "copil problema" imi vad de treaba mea la fiecare ora.

| Ssssmokin a răspuns:

Pai cred ca test poate da, cum poate asculta in fiecare ora.
Insa despre absente... du-te la directiune si fa o plangere. Cred ca trebuie cu parintii