| Denudeny a întrebat:

Bunaaa! :3

Trebuie sa facem pentru ora de franceza un proiect despre regii Frantei... Imi puteti da idei?
Vreau sa fie ceva interesant, special...

Merciiii :****

10 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

Multe poze, cat mai colorat, informatii interesante,

| gabrielatulbu2001 a răspuns:

Incearca sa ii prezinti intr-un proiect pe care il poti face mult mai interesant aici http://www.tiki-toki.com/ incearca poti face si in 3D

| Perfecşăn a răspuns:

Păi, depinde dacă vrei să îl faci pe foaie sau pe pc.
Dacă vrei să faci pe foaie, câteva lucruri care nu trebuie să lipsească sunt :
- AŞEZAREA ÎN PAGINĂ; trebuie să ai un spaţiu clar definit, să scrii drept pentru a putea citi clar şi a înţelege;

- IMAGINI; asta ar putea înfrumuseţa proiectul

- TEXTUL trebuie să fie foarte CLAR, adică, nici prea multe, dar nici prea puţine argumente, poţi plictisi sau chiar dezinteresa profesorul / colegii vorbind şi vorbind încontinuu despre un anumit lucru, cum ar fi [ dau un exemplu diferi ] : mărul ăsta e roşu, frumos, mare, mi-a căzut în cap azi dimineaţă; şi tot aşa, povestind lucruri neinteresante. laughing

Dacă vrei să faci pe pc :

- TRANZIŢII : îmbogăţesc peisajul, poţi pune imagini, de asemenea, cu acel rege, soţia sa, etc.

- TEXTUL, la fel, trebuie să fie clar şi cât mai interesant

Am scris pe scurt cam ce ai putea face, poate îţi mai vin ţie idei pe parcurs, iar un rege al Franţei pe care l-ai putea descrie este Carol cel Mare; poftim un link care ţi-ar fi de ajutor : https://istoriiregasite.wordpress.com/2014/03/16/carol-cel-mare-i/
Mult succes!

| OliverHeldens a răspuns:

Regele Soare e cel mai popular adica Ludovic al XVI-lea

| Buresbista123 a răspuns (pentru OliverHeldens):

Si de aici deduci ca toti vor face despre el...

| Denudeny explică (pentru Buresbista123):

Exact.laughing)))

| Buresbista123 a răspuns (pentru OliverHeldens):

E vorba de Ludovic al XIV-lea nu al XVI-lea

| OliverHeldens a răspuns (pentru Buresbista123):

Scuze,eram pe fuga si nu m-am gandit cum vin cifrele laughing

| EENkind a răspuns:

Cand ajungi la Napoleon al III-lea cred ca ar fi de precizat ca el a fost cel care l-a recomandat pe Carol I ca rege al Ro. De altfel mi se pare ca ei au fost veri sau cam asa ceva...

| Madalynaly a răspuns:

Uite,poti folosi site-ul asta:https://sites.google.com/site/regiregineamante/2-frant.Eu iti recomad Charles Martel. Succes :*