| SaveTheNature a întrebat:

Cand credeti ca va pasi primul om pe luna?

Răspuns Câştigător
| PinkPanter a răspuns:

Din pacate nu.Doar stii ce s-a intamplat cu columbia, in care au fost implicati oameni. este mai rational sa trimitem roboti pe luna.

25 răspunsuri:
| PinkPanter a răspuns:

A pasit

| SaveTheNature explică (pentru PinkPanter):

Cand?

| PinkPanter a răspuns (pentru SaveTheNature):

In 1969

| SaveTheNature explică (pentru PinkPanter):

Daca imi raspunzi la intrebarea, de ce nu mai merg oamenii pe luna, de atunci incoace, primesti si funda.

| PinkPanter a răspuns (pentru SaveTheNature):

Din cauza riscurilor si antecedentelor

| SaveTheNature explică (pentru PinkPanter):

Deci sa inteleg ca in 1969, oamenii au reusit sa trimita pe cineva pe luna, dar nu au reusit pana in 2013 sa, excluda riscurilor. Tehnologia s-a oprit in anul 1969? s-au lasat batuti?

| WR104 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Tehnologia a avansat atat de mult incat nu-i nevoie sa mai trimitem oameni pe Luna, Marte sau alte planete.

| teaiBulitCuAndo a răspuns (pentru PinkPanter):

Pe platouriule de filmare de la halewood, nu?

| teaiBulitCuAndo a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cand eram noi mici laughing

| teaiBulitCuAndo a răspuns (pentru WR104):

Asta cu evolutia tehnologiei e doar in capul tau...

| WR104 a răspuns (pentru teaiBulitCuAndo):

Cum sa fie doar in capul meu, in 1969 cand Amstrong pasea pe Luna pentru prima oara nu puteam vedea filme porno pe calculator si nici macar facebook nu exista.

| teaiBulitCuAndo a răspuns (pentru WR104):

Deci chair daca am evoluat am evoluat intr-un stil de rahat....asta nu evolutie

| WR104 a răspuns (pentru teaiBulitCuAndo):

Corect.

| PinkPanter a răspuns (pentru SaveTheNature):

Din pacate nu.Doar stii ce s-a intamplat cu columbia, in care au fost implicati oameni. este mai rational sa trimitem roboti pe luna.

| axeldavid a răspuns:

In 1969 USA era in competitie cu URSS care ajunge primul in spatiu si au ajuns rusi asa ca americani au facut un efort national sa trimita omul pe luna inaintea rusilor indiferent de costuri sau riscuri, programul spatial din 69 a fost cel mai scump din istorie.
Dupa americani s-au orientat la trimiterea omului pe marte si rusi pe venus(dupa prabusire comunismului programul spatial rusesc nu a mai avut atatea fonduri si nu a mai incercat sa ajunga pe venus).
In prezent se lucreaza pentru aducerea omului pr marte care va fi in 2020.

| TheStory a răspuns:

Au pasit in 1969.

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Încă unu' care nu crede că au fost oameni pe lună deja...oh boy.
Îi pă trend acum să nu crezi şi-s eu în urmă sau ce?

| RazvanelStefanel a răspuns:

1969 neil amstrong

| MaryanHD a răspuns:

A pasit, in 1969 happy Funda?>

| SaveTheNature explică (pentru MaryanHD):

Dau si funda daca imi spui, de ce in ultimii 53 de ani nu au mai trimis pe nimeni? Oamenii sunt foarte curiosi, si nu s-ar opri din trimis oameni pe luna, daca stiinta le-ar permite acest lucru intr-adevar.

| MaryanHD a răspuns (pentru SaveTheNature):

DIn cauza riscurilor... mai trimit oameni cum l'au trimis pe Felix ala dar pe Luna nu...

| SaveTheNature explică (pentru MaryanHD):

Din 1969 pana acum nu au reusit sa excluda riscurile? Adica oamenii s-au lasat batuti? S-a oprit tehnologia in loc in 1969?

| MaryanHD a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da..pai nu au putut sa excluda din cauza CRIZEI laughing

| SaveTheNature explică (pentru MaryanHD):

Din 1969 incoace e criza?

| teaiBulitCuAndo a răspuns (pentru MaryanHD):

Era incaltat sau descult?

| MaryanHD a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da si nu laughing
Da dc te intereseaza atatea despre Luna? Vr sa te duci pe Luna? laughing