| stanciu2nd a întrebat:

Cand e cel mai bine sa inveti? Intre orele 7-11 seara sau 8-12 dimineata?

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dimineața ești la scoală?

| stanciu2nd explică (pentru sierra1):

Dupa amiaza

| sierra1 a răspuns (pentru stanciu2nd):

Atunci e clar că seara ești praștie - rămâne dimineața când ești fresh

| Sn4k3 a răspuns:

Cel mai bine e dimineata, esti mai odihnit, mai liber si ai mai mult chef. Dar depinde de fiecare si de programul lui.

| aXy99 a răspuns:

Dupa ora 00.

| Lioana a răspuns:

Dimineata pentru ca mintea e mai fresh.

| AC4S4 a răspuns:

Eu cel mai bine învățam între orele 16-20, dar nu voi mai avea posibilitatea să învăț atunci, așa că voi avea de ales între cele două programe precizate de tine.
Primul program, cel de dimineață, nu îmi place. Dimineața nu ești concentrat, mai bine te relaxezi dimineața în loc să înveți.
Seara e cel mai bine să înveți în acest caz. Ai terminat cu toate treburile pe ziua respectivă și ai mintea liberă pentru a te concentra.

| Yurisa a răspuns:

Depinde de fiecare, invata in ambele intervale orare si vezi care da rezultate mai bune

| ForeverAlone97 a răspuns:

Dimineata clar

| Alfred0703 a răspuns:

Seara inveti mai greu, dar iti ramane mai mult in cap, iar dimineata inveti mult mai usor, dar de obicei nu iti ramane nimic dupa 2-3 zile.

| Andersen2k18 a răspuns:

Sunt obisnuit dimineata. Seara chiar nu prea am energie si nici chef.

| deadhoe a răspuns:

Depinde la ce te referi prin "inveti". Daca te referi la invatatul acasa pentru teste, ascultari, atunci nu am chef niciodata. Bine, hai sa zicem ca dimineata cat de cat. Seara am chef sa stau pe calculator. Daca esti la scoala dupa-amiaza, iti recomand sa inveti dimineata.

| simina96 a răspuns:

Buna! Eu cel mai bine invat dimineata, atunci ma simt odihnita si ma pot concentra. Am incercat de mai multe ori sa invat seara, dar pur si simplu nu reusesc ori mi se face somn, ori nu am chef.

| dmz123 a răspuns:

Depinde de organismul fiecarui om in parte. Specialistii spun ca dimineata e mai bine cand esti mai odihnit dar eu invat mai bine seara

| ArmywCode a răspuns:

Oamenii sunt cei mai productivi dimineata pana in ora 12. Nu zic sa incepi cu 8 dar cu un 9 - 10, pentru ca esti odihnit. De aia sunt si orele la scoala dimineata happy Poti invata si seara dar nu o sa ai acelasi spor.

| UnuCuSapca a răspuns:

Niciodata. Acum serios, depinde de la persoana la persoana si de determinatrea ta. Nu conteaza cand, ci cum inveti