| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca sunt principalii vinovati ai sistemul de invatamant din Romania?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Politicienii si nepasarea

politicienii sunt corupti si LENESI
elevilor nu le pasa, evident, doar sunt copii
profesorilor nu le pasa, pentru ei e doar o slujba sa aiba din ce trai

PARINTILOR NU LE PASA... de prosti ce sunt, nu inteleg situatia, nu inteleg copii, nu mai stiu cum e in scoala, nici macar nu incearca sa comunice cu, copii, etc.
ca baba aia care tot ce stia sa le spuna nepotilor era "jucativa frumos mama" si atat, in rest, parca ar fi specii diferite, nici macar nu poate concepe ideea ca ar trebui sa vada ce gandeste copilul si de ce face ce face, iar treaba asta se intampla la marea MAJORITATE ZDROBITOARE a parintilor din tara asta...

iar LA SFARSITUL ZILEI, chestia e facuta PUR CU INTENTIE, doar e nevoie si de prosti care sa spele strazile si sa curete WC-urile, nu toti oamenii sa fie educati!

rar spun asta, pentru ca rar sunt sigur de raspuns ca e absolut corect, dar de data asta e, deci, funda? tongue

11 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Tot sistemul. Dar... poate asa se va schimba ceva.

| Yurisa a răspuns:

Nu exista vinovati principali, toti au vina lor, de la eelevi la profesori, la sistem de invatamant si clasa politica

| sierra1 a răspuns (pentru Yurisa):

Gresit!

- elevii NU sunt vinovați, ei se adaptează la ce condiții primesc

| Yurisa a răspuns (pentru sierra1):

Asa de tare se adapteaza ca protesteaza cu foaia goala

| sierra1 a răspuns (pentru Yurisa):

Dacă și așa trece clasa, bravo lui

| Yurisa a răspuns (pentru sierra1):

Nu cred ca ai inteles. Cauta initiativa CSE cu foaia goala

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Yurisa):

Și cum ar putea elevii protesta când nimănui nu-i pasă de ce au ei de spus?

| sierra1 a răspuns (pentru Yurisa):

Eu cred că TU nu ai ințeses: dacă se poate așa, așa fac

| Yurisa a răspuns (pentru sierra1):

Dar nu se poate. E mai usor sa nu faci ceva decat sa faci ceva

| Yurisa a răspuns (pentru FaraNume1245):

In primul rand sa gaseasca un motiv real de protest si o modalitate mai buna de a arata nemultumirea. Nu fițe

| sierra1 a răspuns (pentru Yurisa):

De acord cu tine, aici