| jm3k3ru10 a întrebat:

Care este cel mai mare animal de pe Terra?

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Balena Albastra sau balena uriasa este cel mai mare mamifer care a trait vreodata. Cel mai mare mascul descoperit vreodata a avut 31 de metri lungime si 178.000 kg in greutate.

| alexmircescu13 a răspuns:

Balena albastra sau balena uriasa (Balaenoptera musculus) ajunge pana la 32 metri lungime si 160 de tone. Dintre animalele terestre, cel mai mare este elefantul. Cel mai mare elefant (impuscat in 1974 in Angola) cantarea 12 tone.

| ioana1704 a răspuns:

Balena albastra

| Artemisia a răspuns:

Elefantul,girafa,rinocerul,hipopotamul,balena.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Basescu!

| Fantomita a răspuns:

Balena Albastra

| Astaeparereamea a răspuns:

alifantul?

Răspuns utilizator avertizat
| gianys75 a răspuns:

Daca citesti o sa gasesti.dar tuu vrei mura-n gura

| sharkboy1996 a răspuns:

Balena Albastra

| terocu a răspuns:

Care este urmasul dinozaurilor uriasi? Asa este elefantul este cel mai mare animal.

| bia_1850 a răspuns:

Omul fundita please!

| Blondu2002 a răspuns:

Balena albastra.Hysterya Queen e o tampita.