| iryna_4737 a întrebat:

Care este definitia voastra personalizata a manelistului? thk

Răspuns Câştigător
| Vla2xD a răspuns:

Un om surd...

24 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Manelist (cel care cântă) = Un tip (de obicei rrom) cu lipsă de ocupație și de ureche muzicală care cântă melodii vulgare și urâte de majoritatea lumii. (asta e varianta civilizată)

Manelist = Un cocalar fără scrupule căruia nu îi pasă de sentimentele altora, în special de auzul oamenilor.

Manelist (cel care ascultă) = Un om care suferă de boala manelistă cronică.winking

| Sperman a răspuns:

Om fara cultura, gen bogdan3vl. laughing

| Sperman a răspuns:

@bogdan3vl, te simti cumva jenat de muzica pe care o asculti?
Ai uitat ca esti doar un copil mucos care o arde mare smecher pe internet, in fata unui monitor.
Ti-am cerut sa ne intalnim sa-mi spui unde te gasesc, si mi-ai spus ca in Vlacea, am zis sa-mi spui o adresa unde sa vin si sa te calc pe cap, la care te-ai c*cat tot pe tine si ai spus ca ne intalnim in oras in Vlacea. Cretinule, esti doar un cocalar care isi ia p*li in bot din orice directie.

| bogdan3vl a răspuns:

Eu cred ca toata lumea asculta manele cateodata dar multi nu recunosc doar sa se dea mari(niste cocalari ce as le faci)

| bogdan3vl a răspuns:

Heineken eu imi bag **** in mata iar te bagi unde nu te **** pe tine grija?

| anutzica001 a răspuns:

Pai... manelistul sunt un om prost care nu are ce face, canta muzica forte prosta cu continut adesea vulgaros si obscen. si fiindca pentru ca el e bogatan isi pune viata lui pe muzica si toti prostovanii asculta ( am scris asa nu pentru ca nu stiu dar ii reprezintamai bine )

| unknownn a răspuns:

O persoana complet normala care asculta acel gen de muzica...

| FoarteLetargic a răspuns:

Un om care asculta alt gen de muzica...

| 34588773 a răspuns:

Individ ce sufera de expunere in fata camerelor de vedere, cu un talent nociv acut ce dauneaza simturilor auditive.

| Gabitza a răspuns:

Un om, la fel ca mine, ca tine, ca toti ce are alte aspiratii in ceea ce priveste muzica. M-as considera o persoana ce face discriminari daca i-as marginaliza si as tine cont de ce muzica asculta.

| Vla2xD a răspuns:

Un om surd

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Manelist= cocalar plictisit, care nu are ce face decat sa ne faca pe noi sa murim cand le ascultam [exceptii facand idiotii care ii asculta pe manelisti] melodiile idioate.
P.S.: Cocalarii care canta din lipsa de ocupatie big grin

| Oana_4575 a răspuns:

Un specimen care trebuie mereu sa aiba banii(euroi de preferabil), femei in jurul lui in bikini si paharul de gin si sa stige:"Fara numar! Fara numar!"laughing

| onlyketoops a răspuns:

Pai manelistul este acel specimen care trebuie sa aiba neaparat cate un ghiul la fiecare deget (de tinichea neaparat ) camasa sa fie deschisa (asta daca are) pentru a i se vedea stratul de grasime si sa se autointituleze nr 1 chiar daca nu are dupa ce bea apa

| Twatwaffle a răspuns:

Cocalar care urmeaza sa fie omorat de un rocker dement ^^(s-ar putea ca rockerul sa aiba mult de lucru)...yw

| Yzzza a răspuns:

Eu cred ca fiecare are dreptul sa asculte ceea ce vrea si ce vor muschii lui fara sa fie judecat doar pentru ca asculta un gen de muzica care multora nu le place.

| virusake a răspuns:

Haine de rahat, lucioase, cu sclipici etc.
Negru (nu e obligatoriu).
O cutie de gel/tub de fixativ in cap.
Mesteca guma cu gura deschisa la cel putin 30 de grade.
Fredoneaza ultima manea care a auzit-o.
Nu stie sa lege doua vorbe.

| ChocaholicBi a răspuns:

Manelist = Un om, de obicei rrom, care canta o musica amestecata cu R&B, Populara, Indiana. Care poarta lanturi si inele intr-un mod vulgar = foarte multe lantruri de aur cu medalioane mari de aur si uneori chia cu semnul dolarului $, iar inelele cate un inel de aur mare pe fiecare deget. Gata! Apropo : NU IMI PLAC MANELELE! happy

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Mai nu stiu cum sa iti raspund...pentru ca mie nu imi plac manelele...dar totusi cand sunt la o petrecere ee fain sa dansezi.[pe unele]

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Un om care asculta manelewinking
Papa PuP

| kissmypixles a răspuns:

Tigani fara ureche muzicala.Sunt sigur ca daca il pui pe guta sa cante gama do incepe:doooo reeeee baniiiiiii femeiiiii beuturaaaaaarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Irina!
Un om care asculta manele si care e curvarwinking
Pa Pa

| iryna_4737 explică (pentru anonim_4396):

Si de trebuie sa fie si "cur*ar"?

| Alexa_3837 a răspuns:

Manelistul, un om care mai multa scartaie din gura...