| anonim_4396 a întrebat:

Care este Facultatea pe care ar trebui sa o absolvi in ziua de azi pentru a avea un job profitabil din punct de vedere al salariului? Sau mai bine zis, care este cea mai ok meserie care iti ofera un avantaj economic bun?

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi daca ai face facultatea de drept, daca o termini cu bine, poti ajunge avocat sau judecator.

| VladyCristian a răspuns:

Facultatea de drept si Academia de Politie :X

| costymaximus a răspuns:

Facultatea de drept

| Allegria a răspuns:

Si ca profesor e bine venit.happy
facultatea de drept
academia de politie
thinking la ce te pricepi cel mai bine
ceva...cu politica

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Medicina, asta daca ai destui ani pentru a astepta sa ajunji sus, dreptul si academia de politie.parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca orice legat de informatica sau economie.de fapt ambele sunt bune. daca vrei bani fa-te programator sau contabila

| luminita_6533 a răspuns:

Marketing sau management.

| 1234567891011D a răspuns:

Facultatea de drept si poti ajunge avocat, procuror, judecator si notar-ceea ce vreau eu s fiutongue

| bettina a răspuns:

Eu zic ca poti face oricare facultate in afara de una care te-ar tine legata de tara asta.Sincer vorbind, nu e niciun viitor glorios in viitorii 25 de ani, Deci din start poate sa cada politia, dreptul-sunt alte legi dincolo, facultatea de litere, istorie si alte domenii dascalesti.Marketing,management,medicina,psihologie,asistenta medicala, finante banci, geologie si altele. Sper ca ti-am fost de folos si sa nu iei in nume de rau lipsa mea de patriotism. Ti-am dat cele mai sincere sfaturihappy