| Evelinmariaa a întrebat:

Care este numărul maxim al grupelor la o specializare la facultate? Și care este numărul maxim de studenți dintr-o grupa?

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Depinde de la facultate la facultate, uită-te pe tabelul de înscrieri că menționează clar cate locuri sunt la o anumită specializare, iar numărul de studenți într-o grupa poate fi cuprins între 15-30 gen daca sunt 60 de locuri nu se vor face 4 grupe ci 2 etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la o facultate la alta. Sunt facultati unde intr-un an, la o specializare sunt si 300 studenti... asa ca se fac grupele in functie de acestia.
Intr o grupa insa de obicei sunt pana in 20 oameni

| heddy10 a răspuns:

Numarul de grupe depinde de la o facultate la alta si de numarul de locuri, iar numarul de studenti dintr-o grupa la fel.