| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt conditiile pentru a intra la o postliceala? De turism sau asistenta medicala.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, "condiţiile" minimale sunt promovarea unui examen de admitere şi plata contravalorii taxei de şcolarizare!
Evident, dacă nu ai promovat BAC-ul, atunci trebuie să-l promovezi în perioada celor 2 ani de postliceală...

Toate cele bune.

1 răspuns:
| alex2009 a răspuns:

Pentru a intra la o postliceala trebuie sa ai in mod obligatoriu liceul terminat. Nu ai nevoie de bacalaureat dupa terminarea studiilor o sa primesti diploma s-ar putea sa ai ceva probleme la angajare daca angajatorul iti cere neaparat diploma dar in rest nu ai probleme eu sunt in anul 3 de postliceala.