| Inovssakura a întrebat:

Care sunt sansele ca la evaluarea nationala sa se dea demostratie sau semnificatia a mesajului/titlului pe un text studiat

4 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Cred ca undeva de 60%-70% daca va fi un text liricwinking (sau nu neapărat thinking

| xjr97 a răspuns:

In principiu, se da demonstratie, desi nu e o certitudine. Acum doi am cand am dat eu au fost doar esee libere, fara teorie literara. Oricum, nu te stresa, concentreaza-te (doua tablete de ciocolata neagra te-ar putea ajuta) si o sa vezi ca o sa fie bine. Succes! happy

| adda22 a răspuns:

Buna! Si eu dau examen anul asta si sigur o sa ne dea ceva de genu'... e bine sa stii structura genului liric, genului epic, caracterizarea unui personaj si semnificatia titlului. Astea te ajuta foarte mult... daca te legi de ele vei obtine un punctaj mare :*